Kierujący projektami

Dr Michał Klepka – ekspert i trener ds. przedsiębiorczości i innowacji

Zagadnienia przedsiębiorczości i innowacyjności podejmował już w trakcie studiów wyższych, aktywnie prowadząc Koło Naukowe Menedżerów Agrobiznesu na SGGW. Po studiach w Warszawie przeniósł się do Łodzi na uniwersytet, na którym w 2006 roku uzyskał tytuł doktora w zakresie nauk o zarządzaniu.

W wieloletniej karierze zawodowej zdobył uznanie pracując zarówno w roli naukowca, menadżera, przedsiębiorcy, doradcy, eksperta, trenera jak i wykładowcy/nauczyciela. Dotychczas współpracował z instytucjami administracji publicznej, jak: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, liczne urzędy marszałkowskie; instytucjami naukowymi – IPPT PAN, Akademia Leona Koźmińskiego, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz światowej skali firmami konsultingowymi jak WYG International/PSDB Sp. z o.o., Ecorys Sp. z o.o. Na swoim koncie ma ponadto współpracę z licznymi instytucjami działającymi na poziomie regionalnym i lokalnym jak agencje rozwoju regionalnego, stowarzyszenia/fundacje, lokalne grupy działania i inne.

Umiejętności i kompetencje rozwijał pracując wielokrotnie w międzynarodowych zespołach z instytucjami z takich państw jak Wielka Brytania, Francja, Ukraina, Finlandia czy Norwegia. W ostatnim przypadku poza współpracą, odbył w 2009 roku stypendium ufundowane w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a obecnie jest ekspertem firmy International Development Norway.

Do kluczowych osiągnięć Pana dr Michała Klepki zaliczyć można:

1. Opracowanie rekomendacji i wytycznych w zakresie wspierania przedsiębiorczości i innowacyjności dla wielu programów, w szczególności w Funduszy Strukturalnych.

2. Uruchomienie Biura Innowacji w Urzędzie Marszałkowskim woj. Świętokrzyskiego, które w 2012 nagrodzone zostało wyróżnieniem Ministra Rozwoju Regionalnego w zakresie „wspierania inteligentnego rozwoju”.

3. Przygotowanie wielu projektów wspierających przedsiębiorczość i innowacyjność dla województw: podkarpackiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, zachodniopomorskiego.

4. Opracowanie Planów Rozwoju Przedsiębiorczości dla 6 dzielnic M. St Warszawy – w ramach projektu Stołeczne Forum Przedsiębiorczości realizowanego przez M. St. Warszawy i Akademię Leona Koźmińskiego.

5. Współudział w tworzeniu nowych firm oraz rozwoju działalności innowacyjnej wielu firm w Polsce, w tym firm o charakterze międzynarodowym.

6. Udział w licznych badaniach nad przedsiębiorczością i innowacyjnością w Polsce i za granicą.

Swoją wiedzą i doświadczeniem, a przede wszystkim kreatywnością i otwartością na zmiany, dzieli się z dziećmi, młodzieżą i osobami pracującymi w ramach licznych zajęć, wykładów, seminariów, warsztatów czy konferencji.

W ramach działalności edukacyjnej przeprowadził w latach 2007 – 2014 liczne wykłady, seminaria i warsztaty z zakresu przedsiębiorczości i rozwoju osobistego dla młodzieży uczącej się w Warszawie, Siedlcach, Kielcach, Ostrołęce, Płocku, Ciechanowie, Radomiu, Starachowicach i wielu innych miastach. Uczestniczyło w nich kilka tysięcy osób. Był współorganizatorem m. in. Festiwalu Nauki w Kielcach i Starachowicach, Alei Umiejętności w ramach Targów Pracy na MT Kielce. Prowadził ponadto szkolenia z przedsiębiorczości dla kilkuset pracowników nauki i doktorantów z całej Polski.

Od kilku lat jest członkiem Grupy Roboczej przy elitarnym konkursie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego – Innowator Mazowsza, w kategorii Młoda Innowacyjna Firma. W 2014 roku pełnił również funkcję Przewodniczącego Komisji w Konkursie Grantowym w zakresie współpracy przedsiębiorstw i nauki (Konkurs realizowany przez Urząd Marszałkowski Woj. Mazowieckiego). Doświadczenie profesjonalne urozmaicił w 2014 roku występując w roli prezentera telewizyjnego w programie popularno-naukowym Patent na Patent, promującego przedsiębiorczość w badaniach naukowych (emisja w TVP Warszawa).


 

Dr Paweł Czyż

Doktor nauk o zarządzaniu (Uniwersytet Łódzki) – posiada wieloletnie doświadczenie w pracy naukowej realizując analizy funkcjonowania przedsiębiorstw, instytucji naukowych oraz administracji publicznej w Polsce i UE, wielokrotny uczestnik projektów międzynarodowych. W latach 2001-2005 pracownik Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości zaangażowany w planowanie i wdrażanie programów wsparcia publicznego dla firm ze środków przedakcesyjnych i f. strukturalnych, nadzór i zasilanie w wiedzę ekspercką firm. Od 2005 roku współpracownik WYG International / PSDB, w tym kierownik zespołów badawczych, analityk w kilkudziesięciu projektach badawczych i eksperckich dla urzędów centralnych / ministerstw / urzędów marszałkowskich / Instytucji otoczenia biznesu. Aktywnie zaangażowany w doradztwo na rzecz przedsiębiorstw w zakresie wdrażania innowacji oraz tworzenia sieci relacji instytucjonalnych. Wieloletni wykładowca akademicki posiadający umiejętności i wiedzę w zakresie tworzenia programów edukacyjnych o tematyce związanej z posiadanymi kompetencjami zawodowymi.